пʼятниця, 23 квітня 2021 р.


6//2021 × 17:16

Ларису Мудрак призначили головою УКФ

пресслужба МКІП, 16/04/2021 × 17:12

Головою Українського культурного фонду призначили Ларису Мудрак. Відповідний наказ Міністерства культури й інформаційної політики України підписано 14 квітня.

«Маю честь і відповідальність очолити Наглядову раду УКФ. Для спільноти культури та й для всієї країни ця інституція має велику роль, а її розвиток – це маркер спроможності бути модерними, відкритими й сильними в часи змін і викликів. Час ротацій закономірний і в цьому теж є своя сила. Сила для росту, великого масштабу та флагманських загальнонаціональних проєктів», – прокоментувала своє призначення Лариса Мудрак.

     Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила відсвяткувати ювілеї Крушельницької та Сковороди

"Еспресо.Захід", 22/04/2021 × 12:56

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення "Пропозиції держав-членів щодо відзначення пам’ятних дат у рамках ЮНЕСКО у 2022-2023 роках", куди увійшли ініціативи України щодо відзначення 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької та 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

Це рішення ухвалене за підтримки Італії, Литви, Польщі і Туреччини та містить рекомендацію Генеральній конференції ЮНЕСКО його уповноважити. Сама конференція має відбутися в листопаді 2021 року

 

          23 квітня 2021 року за ініціативи науково-методичного відділу НБУ ім. Я.Мудрого відбулося професійне спілкування «Методична вервечка», в якому взяли участь завідувачі та головні методисти науково-методичних відділів Київської, Рівненської, Хмельницької та Чернівецької ОУНБ.

           Під час спілкування обговорювалися питання про передачу бібліотек до громад, сучасні варіації організації мережі бібліотек в ТГ, позитивні приклади покращення бібліотечного обслуговування в процесі передачі бібліотек до громад, а також негативні ситуації, з якими зіштовхнулися бібліотечні фахівці під час адміністративно-територіальної реорганізації. 

четвер, 22 квітня 2021 р.

 


Гранти – це сукупність фінансових засобів, які безповоротно надаються визначеним некомерційним установам або ж фізичним особам для реалізації соціального проекту, благодійної програми, проведення наукових досліджень, навчання або ж підвищення кваліфіакації та інших суспільно корисніих цілей з обов’язковим етапом звітування щодо їх використання на визначені цілі. Важливою умовою реалізації грантових коштів є не лише потреба в розумінні специфіки певної проблеми, але і запропоновані варіанти її перспективного вирішення, очікувані результати та обґрунтування потреби в коштах.

середа, 21 квітня 2021 р.

 За повідомленням Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МКІП відібрано громади-учасниці проєкту «Центри культурних послуг як інструмент згуртованості громади».

В реалізації проекту візьмуть участь:

 Донецька область – Іллінівська сільська територіальна громада ( Іллінівська сільська об’єднана територіальна громада );

Закарпатська область – Оноківська сільська територіальна громада ( Оноківська об’єднана територіальна громада. Офіційна сторінка );

 Запорізька область – Василівська міська територіальна громада ( Василівська громада ОТГ  );

 Луганська область – Біловодська селищна територіальна громада;

Херсонська – Великоолександрівська селищна територіальна громада ( Великоолександрівська селищна рада Херсонської області );

 Чернівецька – Хотинська міська територіальна громада ( Хотинська міська рада );

 Чернігівська – Менська міська територіальна громада ( Менська міська рада ).

 «Bibliometro» – один із прикладів максимального наближення бібліотечного сервісу до читачів

🙂📚
Бібліомодулі «Bibliometro» з’явилися на12-ти станціях мадридського метрополітену ще в 2005 році. Це невеличкі павільйони площею до 20 кв. м., де розміщено столи з компютерами для двох бібліотекарів та стелажі з книжками (до 3 тис. одиниць).

 Библиотека Бэй-Ридж

Bay Ridge Library

(Бруклінська публічна бібліотека, Нью-Йорк) скористалася зі сприятливих погодних умов для облаштування біля стін бібліотеки, на свіжому повітрі, місць для своїх відвідувачів. Тут користувачі можуть відпочити, почитати книгу або скористатись Wi-Fi, який був підсилений для використання в цьому просторі.

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про бібліотеки і бібліотечну справу

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
Опубліковано 14 квітня 2021, о 17:04

На засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, що відбулося 14 квітня, народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до Закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (№5002).