пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

Захоплюючий проєкт «Fit in Fakten»



Дорогі бібліотекарі,


Ми раді оголосити про можливість долучитися до захоплюючого проєкту «Fit in Fakten»

(Goethe-Institut Ukraine та партнерами з медіа «Куншт» Куншт (Київ), Фундацією розвитку інформаційного суспільства (Варшава) Fundacja FRSI, освітньою платформою Facts for Friends (Гамбург) та бібліотечними асоціаціями Німеччини та України Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association за підтримки МЗС Німеччини Auswärtiges Amt)

📚»Fit in Fakten» - це проєкт з метою підвищення медіаграмотності через використання ігор та вікторин. Ми запрошуємо вашу бібліотеку долучитися до цієї ініціативи та використати матеріали, щоб прокачати навички медіаграмотності серед ваших читачів!

🗓️⏰Подавайте заявку на отримання комплекту матеріалів до 24.04.
Кількість комплектів обмежена, тому просимо Вашого розуміння, що У виборі бібліотек ми великою мірою орієнтуємося на їхнє розташування та досвід з проєктами зі сфери медійної грамотності. Взяти участь можуть публічні бібліотеки, які мають досвід у реалізації проєктів з медіа-компетенції. На жаль, в цей раз ми не зможемо забезпечити матеріалами шкільні та університетські бібліотеки.

Долучайтеся до нас у проєкті «Fit in Fakten» та разом з нами розвивайте медіаграмотність у вашому місті!

понеділок, 15 квітня 2024 р.

Ментальне здоров’я: добірка ресурсів


 Ментальне та фізичне здоров’я тісно взаємопов’язані. Для збереження ресурсного стану винятково важливим є уважне і турботливе ставлення до себе. Усім нам без винятку потрібна підтримка і розуміння. Варто бути поінформованими. Зокрема –  знати та використовувати доступні можливості для відстеження власного самопочуття. Також стануть у нагоді і різноманітні матеріали на допомогу налагодження екологічної комунікації з іншими.

Які ресурси можуть стати корисними?

До вашої уваги – коротка добірка для підтримки ментального здоров’я.

 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

На однойменній платформі можна знайти матеріали для ветеранів, для дітей та дорослих. А також – інформацію про організації, які надають безоплатну психологічну підтримку і допомогу, контакти гарячих ліній.

Так, у вільному доступі (з можливістю завантаження) є низка довідників:

«Аптечка психологічної самодопомоги»

«Люди з досвідом війни. Взаємодія»

Ментальне здоровя дітей під час війни: поради батькам та опікунам

Українські подкасти, які можуть допомогти підтримувати психологічний стан під час війни та інших кризових ситуацій

Далі тут : https://oth.nlu.org.ua/?p=9209

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024»

 

до Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024»Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024». Проводиться спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт, що підтверджується відповідним дипломом.

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024». Проводиться спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт, що підтверджується відповідним дипломом.

Термін подання документів – до 1 вересня 2024 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

Увага! При підготовці документів на конкурс просимо вказати статистичні дані про бібліотеку-номінанта, а саме: бюджет за попередній рік (державне та недержавне фінансування), обсяг фондів, кількість співробітників (у тому числі бібліотечних) для порівняння стартових можливостей бібліотек.

 Адмініструють конкурс «Бібліотека року 2024» члени Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Конкурсні заявки просимо надсилати на електронну пошту віцепрезидентки Асоціації Лугової Лариси Анатоліївни: lluhova@gmail.com  з поміткою «Конкурс «Бібліотека року 2024».

Деталі тут : https://oth.nlu.org.ua/?p=9184