пʼятниця, 1 квітня 2022 р.

 

 На Yakaboo можна безкоштовно читати

 та слухати книги понад 50 видавництв та авторів


СЕО книжкової платформи Yakaboo Іван Богдан 16 березня повідомив, що понад 50 українських видавництв та авторів погодилися зробити безкоштовними для всіх українців свої електронні та аудіокнижки. Вони доступні в додатку інтернет-книгарні Yakaboo.

«Нація, яка читає навіть у часи війни, непереможна, — сказав Богдан. — Книги сьогодні — це ліки, що рятують душі, допомагають людям пережити важкі часи та вселяють віру у краще майбутнє».

На Yakaboo безкоштовно доступні книги: Bonnier Books UK, IPIO, Meridian Czernowitz, Snowdrop_publishing, Vivat, Yakaboo Publishing, Zалізний тато, Абабагаламага, АДЕФ-Книга, Біла Сова, Богдан Книга, Бренд Бук Паблішинг, БукРі, Бурда-Україна, Вавилонська Бібліотека, Видавництво 21, Видавництво Анетти Антоненко, Видавництво Старого Лева, Видавництво УКУ, Віхола, Гарік Корогодський, Дилема плюс, Diskursus, Дім Химер, Журнал «Радуга», Ірбіс Комікси — Irbis Comics, Видавництво ІСП, Каламар, Книголав, Кінцевий бенефіціар, Моторний Равлик, Видавництво НАІРІ, Видавництво «Нора-Друк», Ніка-Центр, Дитяча література видавництва «Ранок», Саміт-Книга, Видавництво Талант, Смолоскип, Фабула, Фоліо та інші.

Додаток Yakaboo у App Store та Google Play.

Нагадаємо, 28 лютого інтернет-книгарня Yakaboo оголосила, що припиняє співробітництво з будь-якими російськими компаніями, видавництвами тощо. Російські видання нині вилучають з сайту книгарні. Окрім цього, Yakaboo перерахує 3 мільйони гривень на підтримку Збройних сил України, фонду «Повернися живим» та на цільові програми тероборони. Також інтернет-книгарня пропонує повернути кошти за скасованими замовленнями по програмі «єПідтримка», щоби надати користувачам можливість переслати ці гроші на потреби української армії.

https://gordonua.com/ukr/news/culture/ponad-50-ukrajinskih-vidavnitstv-ta-avtoriv-nadali-ukrajintsjam-bezkoshtovnij-dostup-do-svojih-knig-u-dodatku-yakaboo-1600352.html 


 

                  Обласний професійний онлайн діалог

«Стратегії розвитку бібліотек: моделі, ресурси, показники».

 

 

    Згідно плану Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка,  31 березня 2022 року в РТЦ обласної книгозбірні для працівників бібліотек територіальних громад області був проведений обласний професійний онлайн діалог за підсумками  2021 року на тему «Стратегії розвитку бібліотек: моделі, ресурси, показники».

    Розпочався діалог вступним словом директорки ЧОУНБ ім. М. Івасюка Наталії Філяк про спроможності публічних бібліотек Чернівецької області в реаліях війни: національно-патріотичне виховання, волонтерство, робота з переселенцями.

   Заступниця директорки з питань наукової роботи Марія Довгань надала професійні рекомендації щодо трансформації бібліотек в сучасні центри розвитку громад, наголосивши на впровадженні власних ініціатив, участі у різноманітних  проєктах, програмах,  які дають можливість поповнювати ресурси бібліотек. Також детально зупинилася  на роботі бібліотек з вимушеними переселенцями, наданні ефективних інформаційних та соціальних послуг цим категоріям користувачів, враховуючи реалії військового стану.

   Головна методистка НМВ Алла Лупан презентаційно проаналізувала зміни у структурі бібліотечної мережі області, інформатизації, матеріально-технічному забезпеченні та персональному складі за 2021 рік.

  


Моніторинг основних показників діяльності бібліотек з аналізом та рекомендаціями щодо усунення помилок у звітних документах за 2021 рік  зробила завідувачка науково-методичного відділу Тетяна Макарейчук.

   Про можливості бібліотечних сервісів та інтернет-ресурсів розповіла завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Галина Добровольська, акцентувавши увагу на застосунку «Дія».

   Рекомендації про роботу з дітьми в умовах сьогодення надала завідувачка методично-бібліографічного відділу Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Ніна Кадюк.

    Захід завершився онлайн діалогом в режимі «питання – відповідь».

 


Модераторка заходу – Марія Довгань.

Технічне забезпечення та фото – завідувачка відділу інформаційних  та електронних ресурсів Галина Добровольська.

До професійного онлайн діалогу приєдналося 35 учасників.

 

      

вівторок, 29 березня 2022 р.

 

24.03.2022 набрав чинності ЗУ “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”


24.03.2022 набрав чинності Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” (Голос України, 2022, 03, 23.03.2022 N 64), яким зокрема встановлено, що:

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

·         У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

·         У період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

·          У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України.

Цей Закон діє протягом воєнного стану, введеного відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, та втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану, крім частини третьої статті 13 цього Закону (прим.ред.: стаття 13 цього Закону регулює норми щодо призупинення дії трудового договору), яка втрачає чинність з моменту завершення виплати державою, що здійснює військову агресію проти України, відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам.