пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

 

                                   Майстриня пейзажу і руху душі

   


 До 160-річчя від дня народження української письменниці Ольги Кобилянської науково-методичний відділ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка реалізував мережевий проєкт зі створення віртуального каталогу ювілейних книжкових виставок публічних бібліотек територіальних громад Чернівецької області «Майстриня пейзажу і руху душі».

Запрошуємо до перегляду:  https://youtu.be/Q2NE7iM-p7g 
Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 р. в містечку Гура-Гумора на півдні Буковини (нині м. Гура-Гуморулуй, Румунія) в багатодітній родині дрібного урядовця Юліана Кобилянського та Марії Кобилянської, з дому Йозефа Вебера. Батько Ольги – галичанин за народженням, шляхетного роду, що походив з Наддніпрянщини; мати – з німецьких переселенців. В інтелігентній родині з незначними статками виховувалось семеро дітей, Ольга була четвертою. У 1868 р. Юліана Кобилянського переводять на службу в Сучаву і згодом родина Кобилянських переїздить до м.Кімполунга, що неподалік нового призначення. Там, серед розкішної природи, минули дитинство і юність Ольги. Далі тут:https://cv.archives.gov.ua/kobilyanska.html

середа, 22 листопада 2023 р.

                                             ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДОКУМЕНТИ,

                        ПРИЙНЯТІ БІБЛІОТЕКОЮ В ДАРУНОК

1. Загальні положення
1.1. Це положення розроблено відповідно до   Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»  від 27.01.1995 № 32/95-ВР та «Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах», затвердженої Наказом Міністерства культури і туризму України 03.04.2007  N 22.
1.2. Дарунок/пожертвування (далі – дарунок)  є одним із джерел поповнення фонду  Бібліотеки. В якості подарунку може виступати друковане видання або документ іншої форми на будь-якому носії інформації, що становить предмет комплектування бібліотеки, пройшов редакційно-видавниче опрацювання, поліграфічно оформлений та  має вихідні дані.
1.3. Подаровані видання використовуються для поповнення фонду Бібліотеки з метою повного  задоволення інформаційних, освітніх, дозвіллєвих потреб та інтересів користувачів. Далі тут:https://olga-methodlibkyiv.blogspot.com/2018/05/blog-post_15.html

понеділок, 20 листопада 2023 р.

 

Методична година"Конкурсна презентація з популяризації читання: мета, вимоги, поради".


 


 16 листопада 2023 року для публічних бібліотек териоріальних громад Чернівецької області було проведено методичну годину "Конкурсна презентація з популяризації читання: мета, вимоги, поради".

   Заступниця директора з питань наукової роботи Марія Довгань наголосила на тому, що промоція читання й залучення нових користувачів є одним з провідних напрямків роботи публічних бібліотек, звернула увагу учасників на Стратегію розвитку читання на 2023 – 2032 роки «Читання як життєва стратегія».


Увага! Продовжуємо вивчати нові форми статистичної        звітності бібліотек 


         

  17 листопада 2023 року науково-методичний відділ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка на прохання бібліотекарів територіальних громад продовжив цикл навчальних
тренінгів "Статистичні звіти публічних бібліотек ТГ області: новий формат"
       На навчанні були присутні бібліотечні фахівці відповідальні за подання звітності з Вікнянської, Глибоцької, Магальської, Красноїльської, Тереблеченської ТГ Чернівецького району.