понеділок, 28 грудня 2015 р.

Краєзнавчо-інформаційний проект "Моє село - моя бібліотека"


                               Бібліотека - центр збереження культурно-історичної пам'яті села

    Клішківці... Найбільше село Чернівецької області красуються на найдревніших землях Північної частини Бессарабії та Буковини, на Північному Сході Хотинської височини. Старожили і донині вживають одну із первинних назв села "Плішківці". Перша задокументована згадка про село датується в грамоті Молдавського господаря від 10 лютого 1434 року у переліку сіл боярського слуги Грози та його брата Михайла.
   Розташований на семи горбах,  населений пункт на початку XIX століття став волосним центром 15 сіл Хотинського повіту.
   Такими словами 24 грудня 2015 року у приміщенні місцевої музичної школи розпочалася презентація роботи бібліотеки-філії с. Клішківці Хотинської ЦБС в рамках краєзнавчо-інформаційного пректу "Моє село- моя бібліотека" ініційованого Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка у 2013 році.
   Бібліотека для громади села - є центром збереження культурно-історичної пам'яті села, патрнером, закладом, де можна знайти відповідь на будь-яке запитання. Створено бібліотеку у 1906 році, більшість книг передано ієромонахом Свято-Миколаївського чоловічого монастиря (м.Київ) отцем Серафимом, який народився у с.Клішківці. Завідував бібліотекою на громадських засадах Чебан Іван Степанович. Роботу сучасної бібліотеки презентувала завідувач місцевої книгозбірні Галичанська Валентина Семенівна, закцентувавши увагу присутніх на співпраці установи з громадою села.