середа, 3 серпня 2022 р.

 

Онлайн майстерня фахівця

«Облік та інвентаризація  фондів 

в бібліотеках територіальних громад» 

   3 серпня  2022 року на базі РТЦ обласної книгозбірні відбулася онлайн майстерня фахівця для працівників бібліотек територіальних громад області на тему «Облік та інвентаризація  фондів в бібліотеках територіальних громад».

  Основою роботи будь-якої бібліотеки є її фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому, виконання завдань, що стоять перед нею. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще сформовано фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

  Про важливість формування якісного бібліотечного фонду, шляхи поповнення та проблеми з комплектування  розповіла заступниця директорки з питань наукової роботи Марія ДОВГАНЬ.

 Систему обліку бібліотечних фондів у сучасних умовах, яка забезпечує контроль за зберіганням, наявністю та рухом документів, сприяє оптимальному формуванню і використанню бібліотечного фонду висвітлила у консультативній


слайд-презентації головна методистка НМВ Алла Лупан.  

  Методичні рекомендації на тему «Інвентаризація або переоблік: проблемні реалії книгозбірень» надала завідувачка НМВ Тетяна Макарейчук,

  Про обробку і систематизацію бібліотечних фондів, організацію каталогів проінформувала завідувачка відділу каталогізування Раїса Повержук.


  Під час фахового спілкування бібліотекарів територіальних громад найбільше цікавили проблеми списання російськомовної літератури, облік єдиного фонду Публічної бібліотеки ТГ, алгоритм інвентаризації тощо.

 

Модераторка онлайн майстерні фахівця – Марія Довгань.

Технічне забезпечення – Галина Добровольська.

Фото – Віктор Безпальченко

До заходу долучилося 56 учасників.

  

 

понеділок, 1 серпня 2022 р.

 

Більшість українських бібліотек носять імена російських культдіячів

77 бібліотек в Україні носять імена письменників з Росії чи комуністичних діячів. Їхню кількість порахували в "Читомо".

Іменами росіян називали книгозбірні у таких містах:

  • Київ – 20 бібліотек;
  • Харків – 13;
  • Маріуполь – 6;
  • Мелітополь – 3;
  • Одеса – 7;
  • Чернігів – 2;
  • Краматорськ – 7.

Їх називали на честь Маяковського, Чехова, Короленка, Лермонтова, Пушкіна, Некрасова тощо.Поряд з російськими діячами є й бібліотеки, пов’язані з комуністичним минулим України. Наприклад, бібліотека ім. Валі Котика для дітей та міську спеціалізовану молодіжну бібліотеку "Молода гвардія" у столиці.

Водночас 69 бібліотек носять імена українських письменників та культурних діячів. Найчастіше це книгозбірні імені Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Олеся Гончара, Михайла Коцюбинського тощо.

З іноземних діячів в Україні вшанували лише ім'я Адама Міцкевича. Бібліотека, яка названа на його честь, розташована в Києві.

Нагадаємо, в Україні активно перейменовують культурні об'єкти, які носили імена російських діячів. Наприклад, у Києві з назви театру забрали згадку про російську драму, а у Харкові – "дерусифікували" драмтеатр імені Пушкіна.