пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

Реалізація проєкту 

«Медійна лабораторія вільного простору

«Бібліотека у сквері» 

за підтримки Буковинського культурного фонду


   17 грудня 2021 року у м. Новоселиця відбулося відкриття "Медійної лабораторії вільного простору  «Бібліотека у сквері» КУ «Новоселицька публічна бібліотека".

   У квітні 2021 року книгозбірня взяла участь у конкурсі Буковинського культурного фонду для підтримки творчих ініціатив з проєктом «Медійна лабораторія вільного простору «Бібліотека у сквері» і виграла його. Завдяки цьому гранту бібліотекарі змогли облаштувати сквер дизайнерськими лавочками, клумбами, придбали 
2 ноутбуки, кольоровий принтер,  великий телевізор, м'які стільці - груші для маленьких читачів, а також підключили Wi-fi. Частину коштів на дооблаштування скверу виділила місцева рада та спонсор (генеральний директор фермерського господарства "Золотий колос" Степан Глігор). Реалізація проєкту дозволила урізноманітнити дозвілля, створити сприятливу можливість для сімейного відпочинку та читання, популяризувати читання книг у традиційний та аудіо форматах, в тому числі для людей з особливими потребами. 

  Захід розпочався у сквері, де т.в.о. директора КУ « Новоселицька  бібліотека" Аделла Гульпе розповіла про роботу над проєктом , а також подякувала за можливість розвивати бібліотеки для своєї громади та покращувати їх матеріально-технічну базу.

  Урочисте дійство продовжилося  в будинку культури місцевої громади дитячим святом "Світом Миколай мандрує".  Діти, користувачі бібліотеки, виконували пісні, розповідали вірші Миколаю, а також подивилися мультфільм про його життя, пограли в гру "До якої книги ( чорної чи білої) віднести вчинки дитини?", розгадували загадки тощо. 

  Усіх присутніх привітала голова ТГ Марія Нікорич, яка звернула увагу дітей на щедрість Святого Миколая, який вручив дітям подарунки, а також наголосила на тому, що завдяки бібліотеці та підтримці Буковинського культурного фонду стало можливим проводити масові заходи з таким різноманітним технічним забезпеченням.

  Слова вдячності місцевій громаді, а також ініціативі КУ « Новоселицька публічна бібліотека" висловила заступник директора з питань наукової роботи Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Марія Довгань, наголосивши на тому, що завдяки виграному проєкту є 

можливість реалізувати багато соціальних ініціатив як для читачів книгозбірні, так і для мешканців громади, а захід для дітей якраз проводиться в рамках Національного тижня читання "Знайди свою книжку"

  На заході були присутні вчителі, бібліотекарі, школярі, всі небайдужі жителі м. Новоселиця. 


четвер, 16 грудня 2021 р.              Реалізація проєкту "Бібліотека проти самотності"

 за підтримки Буковинського культурного фонду


 16 грудня 2021 року у приміщенні "Публічної бібліотеки" Чудейської територіальної громади відбулося урочисте засідання молодіжного клубу за інтересами "Рідне слово", який був створений в рамках проєкту місцевої книгозбірні "Бібліотека проти самотності". 

  У 2021 році бібліотека взяла участь у  у конкурсі Буковинського культурного фонду  для підтримки творчих ініціатив і виграла грант, в результаті якого книгозбірня отримала кошти і придбала нову мебель, комп'ютер, нову художню та галузеву літературу для дітей та дорослих. 

  Урочисте засідання клубу відбулося на тему "Я став успішним тому, що читав". Присутніх привітав голова Чудейської територіальної громади Піцул Анатолій Дмитрович, який висловив слова вдячності господині книгозбірні Микайло Людмилі Василівні за її роботу. "Кожен виграний проєкт, маленький чи великий - це крок вперед для всієї громади",- сказав голова і націлив молодих користувачів бібліотеки на читання, щоб постійно розвиватися. Він розповідав про місцевих жителів, людей поважного віку, вдячних  за те, що у скрутний час збереглося місце, де можна взяти почитати книгу, брати участь у заходах  і не відчувати себе самотнім, особливо  членам ветеранського клубу "Надія". Також зазначив, що бібліотеки задіяні у всіх заходах громади.

  У засіданні молодих клубівців взяла участь директорка Чудейського ліцею №1 Гашпан Оксана Миколаївна, яка поділилася своєю життєвою історією, як книга допомогла  їй стати тим, ким вона є на сьогоднішній день. Звичку читати їй привила бабуся, яка сама багато читала і навчала, що в книзі - зернини мудрості. Вона поділилася з учнями, що книга їм допоможе здобути професію та стати успішним в житті. 

   Голова клубу ветеранів Бурла Іван Сільвестрович поділився з юною аудиторією  які книги читали люди його покоління, а саме: "Три мушкетери" О. Дюма, "Лезо бритви" І. Єфремова та інші. Прочитано багато, але висновки для себе зробив такі - "цінувати потрібно внутрішню красу людини" і "обставини не можуть бути сильнішими за тебе".

   Заступниця директорки з питань наукової роботи Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка Довгань Марія Михайлівна наголосила, що бібліотеки - це майданчики культури у громаді, а книга допоможе кожному знайти дорогу в житті.

  Наприкінці заходу бібліотекар книгозбірні провела екскурсію по бібліотеці, звернула увагу на нову літературу, яку отримали від Українського інституту книги та в рамках проєкту "Бібліотека проти самотності". 

  В заході взяли участь головний методист Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Алла Лупан, учні ліцею №1 та №2 Чудейської громади.

    

середа, 15 грудня 2021 р.

 

Бібліотечна звітність – 

важлива ланка в роботі книгозбірень

   15 грудня 2021 року на базі РТЦ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка було проведено обласний онлайн - практикум для працівників бібліотек територіальних громад області на тему «Бібліотечна звітність – важлива ланка в роботі книгозбірень».

   З новими нормативними документами з організації діяльності публічних бібліотек територіальних громад області учасників заходу ознайомила заступниця директора з питань наукової роботи ЧОУНБ ім. М.Івасюка Марія Довгань.

   Формати  статистичної  звітності публічних бібліотек висвітила у презентаційній консультації головна методистка науково-методичного відділу ЧОУНБ ім. М.Івасюка Алла Лупан. Перелік звітних документів та зразки їх форм було розіслано бібліотекарям електронною поштою. 


   Завідувачка науково-методичного відділу ЧОУНБ ім. М.Івасюка Тетяна Макарейчук надала методичні рекомендації щодо показників статистичної звітності, а  також вказала на типові похибки бібліотекарів у звітних документах.

  З вимогами щодо електронної звітності (ЕСМаР) ознайомила бібліотекарів завідувачка   відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Галина Добровольська, яка детально зупинилася на всіх розділах цього звіту.

  На завершення між учасниками онлайн-практикуму відбулося вебспілкування, під час якого бібліотекарі отримали фахові відповіді на питання, які їх цікавили.

Модераторка заходу – Марія Довгань.

Технічне забезпечення – завідувачка відділу інформаційних  та електронних ресурсів Галина Добровольська.

Фото Віктора Безпальченка.

До онлайн-практикуму приєдналося 46 учасників.