середа, 16 лютого 2022 р.

 

Конкурс на отримання грантів в рамках Проєкту USAID HOVERLA: створення молодіжної відеопрограми

DAI Global LLC у межах Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») оголошує запит на подання грантових заявок (RFA) RFAHOVERLA-004 Молодіжна відеопрограма.

Дедлайн подачі заявок – 18 березня 2022 року.

Метою молодіжної відеопрограми є поділитися із молоддю, яка проживає в територіальних громадах, ідеями реформи децентралізації, а також показати можливості, які вона дає у великих та малих громадах.

Цілі ініціативи різнопланові, а саме:

 1. Молодіжна відеопрограма має бути спрямована на покращення розуміння молоддю того, як працює децентралізація, вона має допомогти їм максимально використовувати своє право на участь та впливати на прийняття рішень у своїй громаді;
 2. Молодіжна відеопрограма має стати нагодою для створення нових національних та транснаціональних мереж та обміну передовим досвідом;
 3. Молодіжна відеопрограма також має бути спрямована на розробку заходів для підтримки структурованого та змістовного діалогу й налагодження партнерських стосунків між особами, які приймають рішення, та молоддю;
 4. Молодіжна відеопрограма, орієнтована на молодих людей віком 18-25 років, має зосередитися на таких темах:
 • активна участь;
  • інструменти місцевої демократії;
  • доступність влади;
  • культурне різноманіття;
  • соціальна інклюзивність;
  • гендерна рівність;
  • майбутнє України та молодіжна активність

 Деталі за посиланням: https://cutt.ly/iO705xv

Стати партнером ГО, яка зацікавиться участю в Конкурсі проєктів для підтримки діяльності Рад ВПО у межах Програми СИЛА (Єднання через спільні дії молоді).
Програма СИЛА (Єднання через спільні дії молоді) – це дворічний проєкт, який впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з БФ “ССС” за підтримки Державного департаменту США. Програма СИЛА працює над зміцненням потенціалу та  соціального капіталу молоді задля створення належних умов для інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні, сприяння згуртованості громад та залученості до розробки місцевих та національних планів інтеграції ВПО. Програма сприяє посиленню спроможності молодих людей віком 18-29 років – як ВПО, так і не ВПО – ставати рушіями змін у своїх громадах, що веде до стабільної інтеграції та нормалізації ситуації у постконфліктній Україні.
Інформація про Грант тут

Від незнайомців до друзів: як знайти партнерів в ЄС. Історії успіху та лайфхаки від House of Europe

21 лютого House of Europe востаннє відкриє конкурси на гранти на персональні проєкти в шести секторах і дуже хоче, щоб ідеї, якими ви давно палаєте, цього разу отримали фінансування від програми. А питання пошуку партнера з невідомої проблеми перетворилось для вас на завдання з кількох е-мейлів.
Задля цього 16 лютого, о 16:00  на сторінці Facebook House of Europe   збере експерток та проєктних менеджерок, у яких за плечима купа втілених проєктів з міжнародними партнерами, та своїх грантоотримувачів, щоб розказати вам – як, коли і де вони шукали та шукають партнерів для своїх проєктів.

Благодійний фонд Карітас Запоріжжя дбаючи про поліпшення стану навколишнього природного середовища та з метою зменшення обсягу використання пластикових пакетів, започатковує ініціативу з пошиття еко-торбинок, що будуть розповсюджені серед людей, які перебувають у складних життєвих обставинах (самотні бабусі, дідусі, матері-одиначки, внутрішньо переміщені особи тощо).

Тому БФ шукає волонтерів та волонтерок, які зможуть допомогти нам у пошитті еко-торбинок. У свою чергу:

 • БФ забезпечує необхідним матеріалом (тканина, нитки і резинки).
 • Щоб зробити торбинку необхідно мати швейну машинку і праску.
 • Кількість торбинок, яку є можливість пошити, визначається індивідуально.

По місту Запоріжжя матеріали для пошиття доставляються за домовленістю, в інші міста матеріали висилаються Укрпоштою.

Також в рамках реалізації цієї ініціативи в благодійному фонді планується проведення майстер-класу з пошиття еко-торбинок.

Реєстрація на волонтерську допомогу тут
Контактна особа: 098-778-95-28 Юрій

Грантовий конкурс «МолодьТуТ: cтвори громаду молодіжних перспектив» від програми «Мріємо та діємо»
В рамках 5-річної програми “Мріємо та діємо” продовжується проєкт “МолодьТуТ: cтвори громаду молодіжних перспектив”. Його мета полягає у створенні сприятливого середовища для розвитку, навчання та самореалізації молоді в громадах шляхом розширення їх економічних можливостей, розвитку громадського активізму, підвищення соціальної згуртованості, просування рівності, толерантності та інклюзивності, а також сприяння впровадженню стійких і системних змін в молодіжній політиці у громадах у співпраці з відповідними органами місцевої влади, громадським та приватним секторами та, безпосередньо, молоддю громади.
До участі в конкурсі запрошуються територіальні громади з Івано-Франківської, Херсонської, Волинської, Запорізької та Закарпатської областей (окрім обласних центрів).

Вимоги та умови можна знайти тут
Кінцевий термін для подання запитань – 20 лютого 2022 року
Кінцевий термін подачі заявок – 9 березня 2022 року
Контакти: contact.mriemotadiemo@irex.org

Чому б і ні?  ХЕНД-МЕЙД МАЙСТЕРНІ в бібліотеках діють!

«Зміни – закон життя. І ті, хто дивиться тільки в минуле чи лише на сьогодення, безперечно – пропустять майбутнє»

Джон Ф. Кеннеді


вівторок, 15 лютого 2022 р.

                                     Увага! Нове узаконодавстві, 

                              у т. ч. для бібліотек

В Україні скоротили терміни лікування від COVID-19: було 10 днів, а тепер стало 5

Міністерство охорони здоров’я наказом 04.02.2022 р. №230 внесло зміни до Наказу №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.
Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.
Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.  https://oth.nlu.org.ua/?p=5522
Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.
Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім’ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду.
Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

Уряд скоротив термін дії COVID – сертифікату про вакцинацію
Урядом внесено зміни до постанови КМУ від 29 червня 2021 р. № 677, якою визначено порядок формування та використання COVID – сертифікатів. Змінами скорочено строк чинності COVID – сертифікатів, що підтверджують вакцинацію, з 365 до 270 днів.  Крім того, Постановою передбачено, що сертифікати, що підтверджують вакцинацію від COVID -19, на підставі медичних записів про вакцинацію від зазначеної хвороби з урахуванням бустерної дози формуються з моменту технічної можливості.

Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

Відтак, паперові листки непрацездатності лікарі продовжать видавати у чотирьох виключних випадках до 1 травня 2022 р. Лікарі виписуватимуть паперові лікарняні, якщо:

 • потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який пацієнт отримав у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
 • сплив строк (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар;
 • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
 • виникли технічні проблеми з передачею даних, через що неможливо сформувати електронний листок непрацездатності протягом семи днів.

Важливо: якщо заклад охорони здоров’я не підключений до електронної системи охорони здоров’я, це не є підставою для того, щоб видавати паперові лікарняні.

 

 Нове в законодавстві, у т. ч. для бібліотечних працівників!

 Зміни до усіх постанов, що стосуються виплат                        надбавок за вислугу років 

  Кабмін постановою від 02.02.2022 № 72   вніс зміни до власних постанов з питань оплати праці працівників-бюджетників щодо обліку їх трудової діяльності в електронній формі.
Необхідність їх внесення виникла в зв’язку із переходом від паперових трудових книжок до електронного обліку стажу роботи, запровадженим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX.
Зокрема, переглянуто підхід до документального підтвердження стажу, який дає право на надбавку за вислугу років. https://oth.nlu.org.ua/?p=5522