вівторок, 15 лютого 2022 р.

 

 Нове в законодавстві, у т. ч. для бібліотечних працівників!

 Зміни до усіх постанов, що стосуються виплат                        надбавок за вислугу років 

  Кабмін постановою від 02.02.2022 № 72   вніс зміни до власних постанов з питань оплати праці працівників-бюджетників щодо обліку їх трудової діяльності в електронній формі.
Необхідність їх внесення виникла в зв’язку із переходом від паперових трудових книжок до електронного обліку стажу роботи, запровадженим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX.
Зокрема, переглянуто підхід до документального підтвердження стажу, який дає право на надбавку за вислугу років. https://oth.nlu.org.ua/?p=5522


  Тепер трудова книжка підтверджуватиме стаж лише за її наявності. Або ж стаж, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, визначатиметься на підставі відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування та інших документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
У разі відсутності трудової книжки, а також у разі, коли у трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні, неточні записи про час роботи (служби), підтвердженням періоду проходження служби (стажу роботи) є довідки, витяги з наказів та особових справ, особистих рахунків і відомостей про оплату праці та інші документи, які містять дані про періоди проходження служби (стаж роботи).
Період проходження служби (стаж роботи), що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, підтверджується свідками в порядку, встановленому законодавством.
Ці зміни стосуються і працівників державних і комунальних бібліотек (постанова Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. № 84)

ВАЖЛИВО ! Працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення” (було – з наступного місяця)

Штрафи за порушення трудового законодавства- збільшено!
Так, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений в установі – 65 000 грн (січень — вересень 2022р.), 67 000 грн (жовтень-грудень 2022р.);
порушення встановлених строків виплати зарплати, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць та виплата зарплати, інших виплат, передбачених законодавством про працю, не в повному обсязі – 19 500 грн (січень — вересень 2022р.), 20 100 грн(жовтень-грудень 2022р.).

Уряд ліквідував головні управління Держпраці в усіх областях 
12 січня 2022 року на черговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив  рішення про реформу регіональної структури Державної служби з питань праці шляхом утворення міжрегіональних управлінь, юрисдикція яких буде поширюватись на територію кількох областей.
Документом передбачається ліквідація обласних територіальних управлінь і утворення нових міжрегіональних територіальних органів Держпраці:

  • Західне міжрегіональне управління Держпраці (Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська області);
  • Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька області);
  • Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Житомирська, Хмельницька, Вінницька області);
  • Центральне міжрегіональне управління Держпраці (Чернігівська, Київська, Черкаська області, м. Київ);
  • Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Сумська, Полтавська, Харківська області);
  • Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька області);
  • Південне міжрегіональне управління Держпраці (Одеська, Миколаївська, Херсонська області).

З 1 січня 2022 року збільшено суми витрат на відрядження для бюджетників
Кабмін постановою від 23.12.2021 р. №1355 вніс зміни до постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98 “Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів”. А саме – в новій редакції викладено додаток 1 до постанови зі сумами витрат на такі відрядження. 
Граничні суми витрат на найм житлового приміщення за кордоном залишились без змін, а от суми добових витрат зросли. Також зросли для  відряджень по Україні:

  • розмір добових витрат – з 60 грн до 300 грн,
  • витрати на найм житла на добу – з 600 грн до 900 грн. 

Реалізація цієї постанови має здійснюватися підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, виключно в межах коштів, передбачених у відповідних кошторисах та планах використання бюджетних коштів.
Також Уряд зобов’язав керівників підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, вжити заходів до мінімізації витрат на службові відрядження шляхом оптимізації кількісного складу відряджених працівників і строку їх перебування у відрядженні, зменшення витрат на оплату проїзду, наймання житла та інших витрат, пов’язаних з відрядженням, проведення зустрічей, переговорів тощо в режимі онлайн.

Немає коментарів:

Дописати коментар