Увага! Нове узаконодавстві,
у т. ч. для бібліотек
В Україні скоротили терміни лікування від COVID-19: було 10 днів, а тепер стало 5
Міністерство охорони здоров’я наказом 04.02.2022 р. №230 внесло зміни до Наказу №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.
Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.
Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування. https://oth.nlu.org.ua/?p=5522
Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.
Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім’ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду.
Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.
Уряд скоротив термін дії COVID – сертифікату про вакцинацію
Урядом внесено зміни до постанови КМУ від 29 червня 2021 р. № 677, якою визначено порядок формування та використання COVID – сертифікатів. Змінами скорочено строк чинності COVID – сертифікатів, що підтверджують вакцинацію, з 365 до 270 днів. Крім того, Постановою передбачено, що сертифікати, що підтверджують вакцинацію від COVID -19, на підставі медичних записів про вакцинацію від зазначеної хвороби з урахуванням бустерної дози формуються з моменту технічної можливості.
Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці
Відтак, паперові листки непрацездатності лікарі продовжать видавати у чотирьох виключних випадках до 1 травня 2022 р. Лікарі виписуватимуть паперові лікарняні, якщо:
- потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який пацієнт отримав у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
- сплив строк (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар;
- відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
- виникли технічні проблеми з передачею даних, через що неможливо сформувати електронний листок непрацездатності протягом семи днів.
Важливо: якщо заклад охорони здоров’я не підключений до електронної системи охорони здоров’я, це не є підставою для того, щоб видавати паперові лікарняні.
Немає коментарів:
Дописати коментар